1968-ban a liberalizmus újabb dicsőséges forradalmat indított a tabuk ledöntésére, a felelősség nélküli boldog, gondtalan és minden értelembe vett szabad életért.
Hát hol is kezdődhetett? Persze, hogy Franciaországba. 1968-ban diáklázadás tört ki Párizsban. A diákoknak elegük lett a szexuális tabukból. Nem kértek többet az erkölcsi és etikai szabályokból. Ők szabadok akartak lenni. Szabadon akarták kiélni szexualitásukat. Ennek a forradalomnak vezetője Daniel Cohn-Bendit volt, aki ma is az Európa Parlamentbe boldogít minket. Az ő szexuális vágyairól sok mindet lehetett hallani, szerette ha diákjai simogatják... Ő így foglalta össze a törekvéseiket:
"Hittünk abban, hogy az ember jó, hogy képes lenne kormányozni saját magát, ha a rendszer nem akadályozná ebben. Mindent le akartunk vetkőzni, ami korlátozhat, kipróbáltunk mindent, ami szabadságot jelentett a korlátozó szabályok alól, legyen az szex, drog vagy politikai fanatizmus"
Mit is kínált nekünk ez a szexuális forradalom?
- Nincsenek többé tabuk. Akármilyen perverziód, devianciád van, nem kell szégyellni, éld ki nyugodtan és oszd meg a világgal is.
- A szex szabad, ott ahol akarod, akkor amikor akarod, azzal akivel akarod.
- A nőket felszabadítja a termékenység 'terhe' alól.
- Szabadon választhatod meg a partnereid számát, nemét.
- A szex mostantól semmi másról nem szól csak az örömszerzésről.
És mi tette ezt lehetővé. Az, hogy 1959-ben piacra került az első fogamzásgátló tabletta, ami már tényleg nagyon lecsökkentette annak esélyét hogy az aktus után jön a baba.
És mit kaptunk ezek helyett? Nézzük meg a központi statisztikai hivatal adatait. A házasságkötések aránya az elmúlt 50 évben hihetetlen mértékbe lecsökkentek. A válások száma pedig elképesztő mértékbe megugrott. A hatvanas években a házasságkötések 10%-a végződött válással ma ez 50%. Az abortuszok száma soha nem látott méreteket öltött. Köszönjük szexuális forradalom. Ma a gyerekek 41%-a házasságon kívül születik.
Teljesen egyértelműen tudja a pszichológia, hogy egy gyereknek biztonságos, stabil családi háttérre van szüksége az egészséges fejlődéshez.
Egy felmérés szerint a megkérdezett 2400 gyereknek 41%-a ismer olyat akit megerőszakoltak. Ez azt jelenti, hogy a gyerekek nagy része úgy kezdi a felnőtt életét, hogy az első szexuális élménye ez volt.
Az 1947-ben megjelent Család és civilizáció című könyvébe a szerző, Karl Zimmermann ezt írta:
"Ha így folytatjuk tovább a szexuális tabuk eltörlését, akkor növekedni fog a válások száma, a promiszkuitás*, a gyermekek elhanyagolása, a fiatalkori bűnözés és a család krízise fog bekövetkezni, olyan krízis ami a Római Birodalom végét jelentette."
*= szexuális partnerek gyakori váltogatása
És mit kaptak a nők a szexuális forradalomtól? Az ígéret az volt, hogy korábban nem tapasztalt szabadságot élhetnek meg. Ha valaki meg akarja nézni, hogy mennyire tisztelik a fiúk a lányokat csak menjen el egy gólyatáborba. A legtöbb fiú szemébe a lányok már csak tárgyak, eszközök. Ezt kapták a lányok a szexuális forradalomból.
Tényleg megérte? Tényleg ilyen fontos a szexuális szabadság? Mert a következményeket látva, elgondolkodhatna rajta az ember.
So it goes.
Megosztás a facebookon